Loading...

«Χρυσό» για τον Δημήτρη Μπακοχρήστο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Άρσης Βαρών σε πάγκο!

Μοιραστείτε το άρθρο...

Ο παραολυμπιονίκης αθλητής από το Μοναστηράκι διέπρεψε ακόμη μια φορά βελτιώνοντας το ρεκόρ του στους Παραολυμπιακούς του Ρίο.

Τρεις φορές τον εαυτό του σήκωσε ο Δημήτρης Μπακοχρήστος αφού στη κατηγορία Ανδρών των 54 κιλών, σήκωσε 170 κιλά και κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Άρσης Βαρών σε πάγκο που διεξήχθη το Σάββατο 10 Ιουνίου 2017 στο Κλειστό Γυμναστήριο Ασπροπύργου «Γεώργιος Τσόκας».

Ο αθλητής από το Μοναστηράκι Αιτωλοακαρνανίας που πήρε χάλκινο μετάλλιο στους Παραολυμπιακούς του Ρίο σηκώνοντας 162 κιλά, αυτή τη φορά έσπασε το ρεκόρ του και πήρε το εισιτήριο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών στο Μεξικό.