Loading...

Αυτοί είναι οι υποψήφιοι στις εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ στην Αιτωλοακαρνανία


Μοιραστείτε το άρθρο...

Όλα τα ονόματα που θα διεκδικήσουν το χρίσμα για τις τοπικές οργανώσεις της Νέας Δημοκρατίας στο νομό Αιτωλοακαρνανίας.

Στις 13 Μαΐου 2018 θα διεξαχθούν οι εσωκομματικές εκλογές για την ανάδειξη των νέων αιρετών διοικήσεων των κομματικών οργάνων της Πανελλαδικής Οργάνωσης που υπάγονται στην Γραμματεία Οργανωτικού, σύμφωνα με τις διατάξεις του Κανονισμού Πανελλαδικής Οργάνωσης και του Καταστατικού του Κόμματος της Νέας Δημοκρατίας.

Θετικά κρίνουν στην Πειραιώς την πορεία της εσωκομματικής διαδικασίας για την εκλογή νέων προέδρων στις τοπικές οργανώσεις του κόμματος, γεγονός που αποτελεί μεγάλο στοίχημα για τον ίδιο τον Κυριάκο Μητσοτάκη, καθώς ο πρόεδρος της ΝΔ έχει θέσει ως στόχο την ανανέωση του κόμματος σε όλα τα επίπεδα και ταυτόχρονα το άνοιγμα στην κοινωνία.

Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας υποστηρίζουν: «Οι εγγραφές για τις εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ για εκλογή προέδρων ΝΟΔΕ, ΔΗΜΤΟ καθώς και την ανάδειξη συνέδρων για το εκλογικό συνέδριο της ΝΔ έχουν ξεπεράσει κάθε προσδοκία».

Ειδικότερα, στις 13 Μαΐου θα διεξαχθεί διαδικασία εκλογής:

  • Προέδρων των Νομαρχιακών Οργανώσεων (Ν.Ο.).
  • Μελών των Νομαρχιακών Διοικουσών Επιτροπών (ΝΟ.Δ.Ε.)
  • Προέδρων των Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων (ΔΗΜ.Τ.Ο.).
  • Μελών των Δημοτικών Τοπικών Επιτροπών (ΔΗΜ.Τ.Ε.).

Στην Αιτωλοακαρνανία μια υποψηφιότητα υπάρχει στην Νομαρχιακή Οργάνωση με τον Πρόεδρο Φώτη Τσόλκα να ετοιμάζεται για την ανανέωση της θητείας του. Στις 5 από τις 7 Δημοτικές Τοπικές Οργανώσεις υπάρχει μόνο μια υποψηφιότητα, ενώ στης Ναύπακτο υπάρχουν δυο με τον Γιαβρούτα Γρηγόρη και Τσερπέλη Νικόλαο να διεκδικούν την προεδρία και στο Μεσολόγγι υπάρχουν τρεις υποψηφιότητες με τον νεαρό Κοντομήτσο Λάμπρο, τον Μέρη Γιώργο και την Γούργαρη-Θεοδωράκη Μέμη μοναδική γυναίκα υποψήφια.

Τα ονόματα των υποψηφίων για την Αιτωλοακαρνανία είναι τα εξής:

Ν.Ο.Δ.Ε.
Υποψήφιος Πρόεδρος: Φώτης Τσόλκας
Υποψήφια μέλη: Γιάννης Αθανασίου, Μιχάλης Γούδας, Θωμάς Κανιώτης, Κωνσταντίνος Κολοσιώνης, Παρασκευή Παπαλέξη, Κωνσταντίνος Πασιόπουλος, Σταύρος Πάτσης, Άγγελος Σταυρόπουλος, Δημήτριος Τάκης, Δημήτριος Τσάμης, Παναγιώτης Ψυλλιάς.

ΔΗΜ.Τ.Ο. Αγρινίου
Υποψήφιος πρόεδρος: Θανάσης Τσιόβουλος
Yποψήφια μέλη: Κων/νος Βραχωρίτης, Κανιώτης Θωμάς, Κοντονάσιου Δήμητρα, Μαραγκός Γεράσιμος, Μπάδας Ηλίας, Τραγουλιάς Φώτης, Τριανταφύλλης Σπυρίδων και Τσιλιμέκης Θόδωρος.

ΔΗΜ.Τ.Ο. Μεσολογγίου:
Υποψήφιοι Πρόεδροι: Κοντομήτσος Λάμπρος, Γούργαρη-Θεοδωράκη Μέμη, Μέρης Γεώργιος.
Υποψήφια Μέλη Αθανασίου Δημήτριος ,Καπελάρη Ελένη,Καραδήμας Γεώργιος,Καρδακάς Βασίλειος,Κατσαβού Γεωργία,Μαζαράκης Παναγιώτης ,Μάτσικας Γεώργιος, Μελαχρής Χρήστος , Μιχόπουλος Τριάδης, Μπούλης Ιωάννης, Σαμαμίδας Δημήτριος, Σιαδήμας Κωνσταντίνος,Σπυρόπουλος Βασίλειος,Σωτηρακόπουλος Γεώργιος,Τρούπος Δημήτριος.

ΔΗΜ.Τ.Ο. Ναυπάκτου:
Υποψήφιοι Πρόεδροι: Γιαβρούτας Γρηγόριος, Τσερπέλης Νικόλαος.
Υποψήφια μέλη: Αλεξόπουλος Ανδρέας, Αναγνοπούλου Σοφία, Βαλμάς Θεοφάνης, Βασιλόπουλος Δημήτριος, Λουκόπουλος Αριστείδης, Μάκκος Νικηφόρος, Μίχος Γεώργιος, Μυλωνάς Ευάγγελος, Σταμάτη Παρασκευή, Τσιαβίκος Κωνσταντίνος.

ΔΗΜ.Τ.Ο. Αμφιλοχίας:
Υποψήφιος Πρόεδρος: Χρήστος Τηλεμάχου
Υποψήφια μέλη: Βανάκας Νικόλαος, Δόνου Ειρήνη, Θεοδώρου Ευάγγελος, Καινούργιου -Νάκα Ασπασία, Καλαμπούκης Ιωάννης, Καρατάσιος Νικόλαος, Κατσικοκέρης Θεόδωρος, Ντρούτση Ζωή, Σαπλαούρας Νεκτάριος.

ΔΗΜ.Τ.Ο. Ακτίου-Βόνιτσας
Υποψήφιος Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Ζαχαράκης
Υποψήφια μέλη: Γεώργιος Αϋφαντής, Δημήτριος Γιαννίου, Μαρία Ζαχαράκη, Επαμεινώνδας Καλεσάκης, Δημήτριος Παξινός, Χρήστος Πατσούρας, Ιωάννης Στάχτιαρης, Απόστολος Τσάικος, Ανδρέας Φούντογλου.

ΔΗΜ.Τ.Ο. Ξηρομέρου
Υποψήφιος Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Δημόπουλος
Υποψήφια μέλη: Γερόλυμος Σωτήριος, Μπαρμπαρούσης Ευάγγελος, Παπαδημητρίου Τζέννυ, Ρούτσης Θεόδωρος, Σκέτος Διονύσιος, Τζογάνης Νικόλαος, Τσόμπου Άρτεμης, Τριάντης Ιωάννης, Φλωρόπουλος Ιωάννης.

ΔΗΜ.Τ.Ο. Θέρμου
Υποψήφιος Πρόεδρος: Κοντογιάννης Γεώργιος
Υποψήφια μέλη: Αντωνόπουλος Αναστάσιος, Δημητρακάκης Χρήστος, Ελευθεριανος Γεώργιος, Μπέσσας Βασίλειος, Παπαθανασόπουλος Κωνσταντίνος, Σακκούλης Δημήτριος.

Υποψήφιοι σύνεδροι: Παυσανίας Αγρέβης, Γιάννης Αθανασίου, Σοφία Αναγνοπούλου, Μιχάλης Γούδας, Γιάννης Γρηγορόπουλος, Χρήστος Καπελάρης, Βασίλειος Καρδακάς, Κωνσταντίνος Κολοσιώνης, Αριστείδης Λουκόπουλος, Γεώργιος Μαυρομάτης, Πολυξένη Μουτζούρη, Γρηγόρης Μπόνης, Γρηγόρης Μπουρδούνης, Άγγελος Παπανικολάου, Σταύρος Πάτσης, Γεώργιος Ροΐδης, Παρασκευή Σταμάτη, Σταυρούλα Σταράμου – Καββαδά, Άγγελος Σταυρόπουλος, Γεώργιος Σωτηρακόπουλος, Μαρία Κυβέλη – Σωτηρίου, Δήμητρα Τζαμαλή, Γεώργιος Τσαλαφούτας, Δημήτριος Τσάμης, Νικόλαος Τσερλέπης, Ευστάθιος Φλώρος, Γεώργιος Χούτας.




Μοιραστείτε το άρθρο...
Ετικέτες: # # # #

Newsroom

Σκοπός μας είναι η προβολή και ανάδειξη της ιστορικής κληρονομιάς, του περιβαλλοντικού πλούτου καθώς και της πολιτιστικής και πολιτισμικής παράδοσής μας. Στόχος μας είναι η ενημέρωση των επισκεπτών και η έμπρακτη συμβολή ούτως ώστε ο νομός Αιτωλοακαρνανίας να γίνει ένας δημοφιλής τουριστικός προορισμός.
iAitoloakarnania

Φανταστικά τοπία, σπουδαία ιστορία, υπέροχοι άνθρωποι!